ID: 1274
Beskrivning
En epok går nu i graven!
Hemvärnets Hus Föreningen i Hässleholm kommer den 15/10 kl 11.00 att hålla en auktion, därigenom sälja alla inventarier som utgör (exempel nedan):
*Komplett fältspis för ved med en uppsättning knivar, kantiner, grytor samt handverktyg.
*Porslin för 100 personer samt bestick för densamma
*Takkronor från 1800-talet (5 st)
*Präglingsmaskin för ID-brickor (plåt)
*Mängder av tavlor, bord, stolar etc (60-tal)
*Självgående gräsklippare
*Aluminiumstege 2-delad
*Komradio, olika system
*Telefoner (många olika modeller, typ Dialog)
*Dokumentskåp
*Komplett luftskyttebana med 3 luftgevär
Mycket mera finns att skåda!
Bud kan tas via telefon, OBSERVERA ENDAST KVÄLLSTID.
Där kan komma att finnas utropspriser på vissa föremål.
Ingen moms eller klubbslagsavgift.
Servering kommer att finnas på plats.
Kontant eller kortbetalning (EJ SWISH)
Hjärligt välkomna!
Adress:
Möllerödsgården Finja (skyltat från rv21)
/HMV Hus Styrelse
*Självgående gräsklippare
*Aluminiumstege 2-delad
*Komradio, olika system
*Dokumentskåp
Mycket mera finns att skåda!
Hjärligt välkomna!
Adress:
/HMV Hus Styrelse